fbpx

Poznaj przepisy kolejowe

Chciałbyś poznać przepisy obowiązujące na polskiej kolei, ale nie bardzo wiesz skąd czerpać takie informacje? Ogólnodostępne instrukcje są dla Ciebie nie do końca zrozumiałe? Znasz teorię, ale nie bardzo wiesz jak to wygląda w praktyce, bo nigdy nie miałeś okazji podróżować w lokomotywie? Mam dla Ciebie coś, co pomoże Ci przyswoić tą wiedzę zarówno w teorii, jak również zobaczysz jej zastosowanie w praktyce.

Przedstawiam Ci mój „KURS SYGNALIZACJI I PRZEPISÓW STOSOWANYCH NA POLSKIEJ KOLEI”

SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA, WZNOWIENIE W ROKU 2021!

Darmowe instrukcje

Uwaga! Kurs nie jest “przepisaną darmową instrukcją”. Jeżeli chcesz – instrukcje które w kursie omawiam prostym językiem, z przykładami zastosowania konkretnych przepisów na symulatorze, są dostępne zupełnie za darmo. Jeżeli jednak chcesz, aby ktoś wytłumaczył to zrozumiałym językiem, pokazał przykłady zastosowania i odpowiedział na Twoje wątpliwości mailem – ten kurs jest dla Ciebie!

Co znajdziesz w kursie?

Podstawy

Zaczniemy od podstawowych podstaw, czyli czym się różni odcinek od szlaku, przystanek od stacji, tor główny zasadniczy od dodatkowego i jak to wszystko odróżnić. Poznasz zasady numeracji torów a także podstawowe obowiązki pracowników kolei.

Sygnalizacja

Dużo czasu poświęcimy na sygnalizację. Ale nie tylko na to, jaką prędkość wskazują semafory. Pokażę na przykładach jak powinien zachować się maszynista mijając lub zbliżając się do konkretnego sygnału, jak długo powinien utrzymywać prędkość, kiedy stosuje się tarcze ostrzegawcze a kiedy sygnalizatory powtarzające oraz kiedy można jechać, gdy na semaforze świeci czerwone światło. Zobaczysz jak działają semafory kształtowe, jak odróżnić rodzaj blokady na szlaku, co może Cię spotkać podczas jazdy na sygnał zastępczy.

Przepisy

Przerobimy większość przepisów z aktualnych instrukcji, niezbędnych do bezpiecznego prowadzenia pociągów. Poznasz i zobaczysz w praktyce, jak wygląda pisanie rozkazów pisemnych, jaki rozkaz przyjąć na jaką okoliczność oraz jak się zachować po jego przyjęciu. Nauczysz się czytać rozkład jazdy i zachować w sytuacjach nietypowych.

Symulator

Najważniejsza rzecz – to nie będzie kurs polegający na czytaniu instrukcji. To potrafisz zrobić samodzielnie! Większość omawianych przepisów zostanie przeze mnie zaprezentowana na symulatorze „MaSzyna” (eu07.pl). Wszelkie wyglądy semaforów, różnice między blokadami, wjazdy, wyjazdy czy przejazdy przez stację przy różnych przypadkach… To wszystko zobaczysz na własnym ekranie, dzięki czemu nawet jeżeli wcześniej nie miałeś/nie miałaś styczności z koleją, nie będzie problemu ze zrozumieniem zapisów instrukcji. Oto przykładowe filmy prezentujące czego mniej więcej spodziewać się po kursie:

Różnice miedzy blokadami SBL
Brak obserwacji drogi przebiegu
Semafory wskazujące sygnał stój

Wszystko w jednym miejscu

Nie jest tajemnicą, że instrukcje nie są pisane prostym językiem. Tak samo nikogo z kolejarzy już nie dziwi fakt, że część przepisów dotycząca jednej rzeczy jest w jednej instrukcji, część w drugiej a jeszcze jedno zdanie, często dość istotne w jeszcze innej. Dlatego żebyś wiedział/a gdzie szukać – zebrałem dla Ciebie najważniejsze rzeczy z różnych instrukcji i umieściłem pod lekcją dotycząca tego konkretnego przypadku.

Bonus – grupa wsparcia na Facebooku

Wraz z zakupem kursu otrzymasz dostęp do specjalnej i tajnej grupy na Facebooku, gdzie możesz liczyć na pomoc moją, jak i zaangażowanej społeczności. Jeżeli coś w kursie będzie dla Ciebie niezrozumiałe, lub w ogóle tego nie będzie – tam wspólnymi siłami rozwiążemy problem.  

Tworzymy miejsce, które jest na ten moment jedynym takim w Polsce, które zrzesza tak wielu początkujących maszynistów. Dzięki temu łatwiej zdobyć wiedzę, czy podzielić się ciekawostkami lub po prostu podyskutować na luźniejsze tematy. 

Czego nie znajdziesz w kursie?

W kursie nie będzie zbyt wiele rzeczy związanych wyłącznie z ruchem towarowym (przewóz towarów niebezpiecznych, przewozy wojskowe itp.). Nie będziemy się też skupiać na rzeczach typu “w jakim rozporządzeniu znajdziesz przepis…”. Nie znajdziesz tu też nic o budowie pojazdów, sterowaniu czy technice jazdy.

Dlaczego miałbyś mi zaufać i kupić ten kurs?

Jak coraz więcej osób – zaczynałem swoją karierę na kolei zupełnie od zera. Bez szkoły kolejowej, bez rodziny czy choćby znajomych pracujących w tym zawodzie. Nie miałem zielonego pojęcia o przepisach. Dzięki temu zerowemu doświadczeniu na start dokładnie wiem, jakie problemy mają osoby próbujące swoich sił jako kandydaci na maszynistę. Wiem, że dopóki wielu rzeczy nie zobaczy się na własne oczy – ciężko jest sobie to poukładać w głowie, czytając tylko instrukcje. Ja też nie wiedziałem jaka jest różnica między tarczą ostrzegawczą a sygnałem powtarzającym. Nie wiedziałem jak odróżnić typ blokady na jakiej się znajduję że o jazdach na rozkaz N nie wspomnę, bo wydawało mi się to czarną magią.

Kurs przeszedłem, egzamin na maszynistę zdałem za pierwszym podejściem. Ale ile mnie to kosztowało stresu, nerwów i wypadniętych włosów wiem tylko ja i osoby mi najbliższe. Niestety – mimo szukania nie znalazłem żadnych materiałów, które byłyby pomocne w nauce takim laikom. Postanowiłem więc wyjść naprzeciw i stworzyć ten kurs. Kurs, który pomoże zrozumieć kolej osobom, które dopiero wchodzą w ten świat.

Jako pierwszy w Polsce zacząłem pisać szczegółowo i prostym językiem o tym, jak wygląda praca maszynisty oraz szkolenie. Teraz w ten sam sposób chcę wyłożyć Ci przepisy i sygnalizację!

Jestem autorem bloga maszynista.eu oraz książki „Jak zostać maszynistą”, które wielu osobom pomogły podjąć decyzję i zapisać się na kurs maszynisty. Wielu z nich spotkałem już w trakcie mojej pracy, przychodzili się do mnie szkolić. Dzięki temu wiem również jakie problemy widzą aktualnie szkolące się osoby. Problemy, których być może dla mnie nie istniały, ale istnieją dla innych. Tak zbudowane doświadczenie pomogło mi stworzyć kurs, który przemówi do wielu osób. Obecnie od prawie 4 lat samodzielnie prowadzę pociągi pasażerskie.

Dla kogo jest ten kurs?

Na pewno grupą docelową NIE SĄ maszyniści z wieloletnim stażem (choć przypomnienie podstaw zawsze jest dobrym pomysłem 😉 )

Kurs stworzyłem z myślą o kandydatach na maszynistę. Zarówno tych w trakcie szkolenia jak i tych, którzy dopiero chcieliby zacząć szkolenie, ale nie bardzo wiedzą czy poradzą sobie z tak dużą dawką wiedzy. Najwięcej pożytku będą miały z niego osoby, które wcześniej nie miały styczności z przepisami i nie do końca wiedzą z czym to się je, a ogólnodostępne instrukcje nie do końca do nich przemawiają.

Kurs stworzony jest w taki sposób, że nawet totalny laik wszystko zrozumie. Poczujesz się tak, jakbym siedział obok Ciebie i tłumaczył Ci krok po kroku, jak zastosować konkretny przepis. Ta propozycja jest też dla osób, które niekoniecznie chcą zostać maszynistami, ale pragną poznać kulisy tej pracy i poznać bliżej podstawowe przepisy. 

Gwarantuję, że się nie znudzisz, a przy okazji zobaczysz, jak wygląda druga strona barykady – szczególnie gdy często jeździsz pociągiem.

Mała uwaga

Nie jestem maszynistą instruktorem. Kurs nie jest żadnym oficjalnym materiałem szkoleniowym zatwierdzonym przez kogokolwiek. Opiera się on na mojej wiedzy, doświadczeniu i instrukcjach. Jego przerobienie nie gwarantuje zdania żadnego egzaminu, ale na pewno większości osób w nim pomoże. Nie zwalnia Cię on jednak od przeczytania ze zrozumieniem wszystkich wymaganych instrukcji, stosowania się do ich zaleceń oraz konsultacji wszelkich wątpliwości z doświadczonym maszynistą instruktorem.

Ile to wszystko kosztuje?

Kiedy weźmiesz pod uwagę, że:

  • dostaniesz na tacy moje doświadczenie z ostatnich 5 lat…
  • dostaniesz tylko praktyczną wiedzę – esencję kilku lat pracy i setek godzin poświęconych na poszukiwanie materiałów oraz na naukę …
  • dostajesz wiedzę, która pomoże Ci zdobyć stanowisko maszynisty i łatwiej przejść przez egzamin, dzięki czemu będziesz mógł zarabiać godne pieniądze bez martwienia się o emeryturę…
  • dostajesz dostęp do grupy na Facebooku, w której możesz zadać naszej społeczności dowolne pytanie na temat pracy maszynisty, szkolenia i egzaminu oraz łatwo uzyskać niezbędną pomoc dotycząca przepisów…

…biorąc to wszystko pod uwagę – możesz pomyśleć, że ten kurs będzie drogi.

Nie ukrywam, że na swoje kształcenie wydałem kilka tysięcy złotych, bo tyle właśnie kosztowało dotarcie do niezbędnych materiałów, szkolenie, że o własnym czasie nie wspomnę.

Więc gdybym powiedział, że kurs kosztuje 800 zł… a nawet 900 zł… to większość powie, że to uczciwa cena.

Ale z drugiej strony chcę pomóc jak największej liczbie osób, bo wiem, że w zakresie materiałów szkoleniowych niewiele się zmieniło. Nadal jest posucha, a ja doskonale pamiętam swoją frustrację, gdy do wszystkiego musiałem docierać samodzielnie. 

Zależy mi, by każdy chętny mógł spełnić swoje marzenie i miał łatwiej na kursie niż ja, gdy nie miałem ŻADENEJ wiedzy na temat funkcjonowania kolei. 

Dlatego cena poradnika nie wynosi nie 900, ani nawet 800 zł.

Cena na dziś za tę wiedzę w wersji podstawowej to 397 zł.

Czy to dużo jak na esencję doświadczenia z ponad 6 lat i dostęp do tajnej grupy maszynistów? Oceń sam, bo ostateczna decyzja należy do Ciebie!

Kup teraz, zapłać później!

Możesz dziś złożyć zamówienie, a zapłacić za nie dopiero za 30 dni, lub rozłożyć całość na 4 niskie raty! Wystarczy, że przy składaniu zamówienia wybierzesz płatność “DotPay” (domyślnie zaznaczona) a następnie “Płatności odroczone”!

Jeśli uważasz, że warto, kliknij poniższy przycisk i razem wyruszymy w drogę w magiczny świat kolei!

SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA, WZNOWIENIE W ROKU 2021!